Warsztaty

Nie samymi imprezami człowiek żyje. My na Campusie również wyznajemy taką zasadę, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę warsztatową, która pozwoli Ci miło spędzić czas, poznać nowych ludzi, a także dowiedzieć się i nauczyć czegoś nowego i ciekawego.

 

1. Warsztaty taneczne

2. Warsztaty fotograficzne

3. Warsztaty architektoniczne

4. Warsztaty inżynierskie

5. Warsztaty robotyki

 

1.WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO czyli WARSZTATY TANECZNE

1062656_4401338931504_252771941_n

 

Prowadząca: ANNA POGODA-TYNOR i FABIO BRAVO (Angola)

Tancerka i instruktor posiadająca międzynarodową klasę "S" w obu stylach tanecznych – w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Do opisania jej osoby trudno znaleźć właściwe określenia: kreatywna, szalona, pełna ekspresji, w 101% dusza artystyczna. Maluje, rysuje, fotografuje, projektuje, szyje oraz tańczy… no i też zdarzy się, że czasem coś ugotuje. Jak głosi legenda pierwsze piruety kręciła już na porodówce. Tańcem towarzyskim profesjonalnie zajmuje się od 13 roku życia.

                

Ania Pogoda Tynor

 

SALSA

Kurs jednego z najbardziej popularnych tańców latyno-amerykańskich. Nauczysz się tutaj podstawowych figur a także wyczucia rytmu oraz prowadzenia w parze. Zajęcia z salsy to świetna zabawa, pozytywna energia oraz możliwość zawarcia nowych znajomości. Podczas zajęć pomożemy Ci uwolnić swój temperament i wykorzystać go na parkiecie.

 

KIZOMBA (zajęcia prowadzone przez instruktora z Angoli Fabio Bravo)

To taniec, który narodził się w Angoli, zyskuje coraz większą rzeszę fanów e Europie a także i w Polsce. Muzyka zrodziła się z połączenia dwóch stylów: semby i zouk, poprzez dodanie nowoczesnych rytmów. Piosenki śpiewane są głównie w języku portugalskim a delikatna muzyka przeplata się z rytmami afrykańskimi. Kizombę tańczy się w parze w zmysłowy sposób, w bliskim trzymaniu partnerów. W prowadzeniu przypomina tango z wyraźnym podziałem ról partnerki i partnera, co w rezultacie tworzy emocjonalny koktajl jakiego nie można zaznać w żadnym innym stylu tańca.

 

AFROHOUSE/KUDURO (zajęcia prowadzone przez instruktora z Angoli Fabio Bravo)

Kuduro z języka portugalskiego oznacza "twardy tyłek" :) Muzyka afrohouse stanowi połączenie tradycyjnych rytmów afrykańskich z muzyką house. W Angoli kroki taneczne afrohouse są ściśle związane z krokami kuduro. Taniec dziki i bardzo wyrazisty w nowoczesnym wydaniu. Styl kuduro przypomina połączenie właściwego Angolczykom sposobu poruszania się z amerykańskim hip hopem i housem, jednak tworzy odrębny rodzaj tańca z właściwymi tylko sobie krokami. Na tych zajęciach wydobędziesz z siebie sporą dawkę pozytywnej energii :)

 

TANIEC TOWARZYSKI/ UŻYTKOWY

Taniec towarzyski/użytkowy – pokażemy Ci jak cieszyć się tańcem wykorzystując proste kroki i choreografie na bazie tańców latynoamerykańskich i standardowych, które zapewnią Tobie i partnerce/partnerowi świetną zabawę do każdej muzyki! Taniec użytkowy to taniec, który można wykorzystać na każdej imprezie, nie jest on ściśle opisany i sformalizowany, co daje nam pełną swobodę wyrażania siebie. Na pierwszym miejscu stawia się dobrą zabawę oraz przyjemność tańczenia w parze.

Wróć na początek

 
2. ŚWIATŁEM RYSOWANIE czyli WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

1062656_4401338931504_252771941_n

 

Prowadzący: GRZEGORZ ADAMEK

Od 11 lat fotograf – pasjonat, od 13 muzyk. Udaje mu się łączyć oba hobby – specjalizuje się w fotografii koncertowej. Na koncie ma współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny. Od 4 lat oficjalny fotograf Juwenaliów Śląskich.

                

Grzegorz Adamek

 

Grzesiek poprowadzi warsztaty fotograficzne, podczas których udowodni, że fajne i ciekawe zdjęcia da się robić bez wydawania dużych pieniędzy na sprzęt. Ponadto pokaże Ci sztuczki i porady, które poprawią jakość Twoich zdjęć z telefonu. W programie: podstawy fotografii, komponowanie kadru, zdjęcia krajobrazowe i portretowe. A nad Soliną naprawdę jest co fotografować, począwszy od zapierających dech w piersiach pejzaży, po zakręconych ludzi  i zabawne sytuacje.

Wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach fotograficznych prosimy o zabranie ze sobą swojego aparatu.

Wróć na początek

 
3. WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

1062656_4401338931504_252771941_n

 

Prowadzący: PIOTR POLINCEUSZ

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  Były przewodniczący akademika architektury oraz przyjaciel samorządu studenckiego. Architekt, grafik, oraz człowiek tysiąca pomysłów, jest jedną ze skamielin Gliwickich, oraz wieloletnim betonem. Szybko nawiązuje znajomości,  oraz pomoże w każdej sytuacji, dlatego prawdopodobnie cześć z was spotka się z nim na zajęciach z geometrii :-)

                

Piotr Polinceusz

 

Studenci Politechniki Śląskiej poprowadzą warsztaty architektoniczne, podczas których będziesz miał szansę wykazać się kreatywnością, stworzyć coś niezwykłego, a przy tym wspaniale się bawić i integrować. Nie trzeba być zaawansowanym rysownikiem, ani tym bardziej projektantem, aby uczestniczyć w tych warsztatach. Wystarczy trochę chęci i dobry humor, a na pewno powstaną architektoniczne cuda. Prowadzący będą cały czas na miejscu, aby Ci pomóc i coś podpowiedzieć, a dla najlepszych przygotują wspaniałe nagrody!

Lubisz wyzwania, przy których można się dobrze bawić? Masz ochotę stworzyć coś z niczego? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!

Wróć na początek

 
4. WARSZTATY INŻYNIERSKIE

1062656_4401338931504_252771941_n

 

Prowadząca inż. SYLWIA DRUŻDŻ

Studentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. W roku 2013/2014  Przewodniczący MT. Lubi wyzwania, nie tylko te związane z nauką. Wolny czas spędza na organizowaniu: balów, imprez masowych, uroczystości wydziałowych, kawy i innych rzeczy niezbędnych do życia każdemu studentowi.

               

Sylwia Drużdż

 

Warsztaty inżynierskie to zajęcia, na których dowiecie się jak z gumki recepturki i spinacza zbudować katapultę, ciągnik oraz awionetkę. To czas kreatywnego myślenia, w którym odkryjecie w sobie ducha McGyvera. Zajęcia te są przeznaczone zarówno dla logicznie myślących przyszłych konstruktorów jak i dla tych, którzy mają w sobie odrobinę szaleństwa i pragną sprawdzić się w zupełnie nowej dla siebie dziedzinie.

Wróć na początek

 
5. WARSZTATY ROBOTYKI

1062656_4401338931504_252771941_n

 

DAWID STOJANOWSKI

Student Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, członek Koła Naukowego Robotyki oraz Koła Naukowego Zastosowań Sieci Komputerowych. Pasjonat nowych technologii oraz zwolennik używania głowy nie tylko do noszenia czapki.

               

DawidStojanowski

 

Podczas warsztatów robotyki poznasz podstawy mechaniki, elektroniki, algorytmiki, dzięki temu najpierw zbudujesz swojego robota, następnie go oprogramujesz, a w końcu przetestujesz rozwiązanie w specjalnie przygotowanych przez prowadzących konkursach.

Świetną zabawę gwarantuje Lego Mindstorms oraz Twoja niczym nieograniczona wyobraźnia.

Wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach robotyki zachęcamy do zabrania ze sobą swojego laptopa (na pewno się przyda).

Ilość osób: 15 dziennie
Wróć na początek

 
img_4985 img_5626 img_5682 img_5963 img_6250 img_7552-kopia 2006_widoczki_09 2006_widoczki_19 2006_widoczki_62 dscn8058 img_6761

Facebook